GİZLİLİK POLİTİKASI

Gizlilik Politikası

Aşağıda, www.denizturkcu.com sitesinde bulunan kişisel bilgilerin korunması ve gizlilik politikamız ile ilgili esaslar ve şartlar belirtilmektedir.

Önemle belirtmek isteriz ki, kullanıcının belirtilen şartları kabul etmesi, bu kişinin Deniz Türkçü Koçluk Hizmetleri’ne (Bundan sonra “Deniz Türkçü” olarak anılacaktır), www.denizturkcu.com adresi aracılığıyla sağladığı bilgilerin kullanım şeklini kabul ettiği anlamına gelir.  Ayrıca www.denizturkcu.com web sitesini ziyaret ederek aşağıdaki şartları ve kuralları uygulamayı kabul etmiş sayılmaktasınız.

www.denizturkcu.com satın ama aşamasında ve daha sonrasında sizden bazı kişisel bilgilerinizi talep eder. Kişisel bilgilerinizin korunması ve gizliliğinizin sürdürülebilmesi, www.denizturkcu.com olarak birinci önceliğimizdir. Bu nedenle vermiş olduğunuz bilgiler üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır. Sistemle ilgili sorunların tespiti ve söz konusu sorunların en hızlı şekilde giderilebilmesi için, www.denizturkcu.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir. Sitemizdeki kayıt formları, sipariş formları, irtibat bilgilerinizi (adınız, soyadınız, e-posta adresiniz, telefon numaralarınız, TC kimlik numaranız ve posta adresiniz (semt ve il gibi bilgileri içerecek şekilde)) vermeniz talep edilmektedir. Ayrıca, satın alma formunda kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir.

Yukarıda bahsedilen kişisel bilgileriniz siparişlerinizi almak, ürün ve hizmetlerimizi sunmak, ödemelerinizi gerçekleştirmek, siparişlerinizi ulaştırmak ve siparişleriniz ile ilgili bilgi vermek, fatura kesmek için ve hukuki açıdan gerekli olduğu durumlar, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek, bilgilerinizi güncellemek, üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek, ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek ve 3. şahısların teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerini bizim adımıza yerine getirmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

www.denizturkcu.com üyesi olduğunuz andan itibaren, aksi tarafınızdan talep edilmediği sürece, günlük ve haftalık bilgilendirme e-postaları, e-posta adresinize gönderilebilir. Dilediğiniz zaman bu e-postalarla ilgili değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır. Bu e-postaların içeriği; satın almış olduğunuz ürün veya ürünlerle ilgili bilgiler, ilgileneceğinizi düşündüğümüz diğer ürünler, 3. kişilerin reklamlarını ve benzeri bilgileri içerebilir. Demografik bilgiler, sitemizi kullanıcılarımızın ilgi alanlarına göre uyarlamak için kullanılmaktadır. Bu bilgiler, reklamların hedef kitleye uyarlanabilmesini temin etmek maksadıyla ve yalnızca diğer kullanıcılara ait bilgilerle birlikte olmak üzere, bu bilgilerde herhangi bir şekilde kişisel bilgi verilmez, sadece grup olarak kullanıcı eğilimleri ile ilgili bir takım çıkarımlar yapmak ve segmentasyon amacıyla kullanılır.

Tüm kredi kartı ve kişisel bilgileriniz, internet güvenlik standardı olan SSL Secure sistemi ile 256 mbit şifrelenmiştir. Bu şekilde, internet üzerindeki dolaşımları sırasında herhangi bir şekilde bu bilgilerinizin istenilmeyen kişi veya kurumlar tarafından ele geçirilmesi önlenmiştir.

Danışan, bu koşulları kabul ettiği takdirde, kişisel bilgilerinin kişisel bilgiler dosyasına kaydedilmesini ve Deniz Türkçü tarafından yukarıda belirtilen amaçlar için kullanılmak üzere otomatik uygulamaya alınmasını kabul ettiğini bildirmiş olur.

Deniz Türkçü, gelişen şartlar dahilinde herhangi bir zamanda Satış Sözleşmesi ve gizlilik politikasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Buna hizmet bedeli eklenmesi vb. değişiklikler de dahildir. Bu eklemeler, değişiklikler, düzenlemeler, ya da iptaller ilan edilir edilmez internet sitesinde yayınlanacak, ayrıca Danışanın kayıt esnasında vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda en etkin yöntemlerle bildirimler yapılacaktır. Bu bildirimlerin gereği gibi yapılabilmesi için Danışanın Deniz Türkçü’ye sunduğu iletişim bilgilerinin doğru ve güncel olması gerekmekte olup, aksi bir durumda Deniz Türkçü sorumluluk kabul etmeyecektir. Danışan Deniz Türkçü’nün etkinliklerine/programlarına katılmaya devam etmekle olası değişiklikleri ve düzenlemeleri de kabul etmiş sayılır.

Deniz Türkçü, Danışanlarına yürürlükteki yasamaya uygun olarak giriş, bilgilendirme, düzeltme, iptal ve itiraz hakları vermektedir. Bu nedenle, 15/1999 numaralı Kişisel Verileri Koruma Kanun’da belirtildiği üzere, Danışan aşağıdaki yolları kullanarak Nüfus Cüzdanı fotokopisi ile birlikte yazılı bir başvuru yaparak bu haklarından faydalanabilir: Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için sitemizdeki iletişim bölümünden bize e-posta gönderebilirsiniz.
E-posta: basari@denizturkcu.com